Get Adobe Flash player« Sierpień 2019 »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

W dziale Dokumenty dodano spis obowiązujących podręczników dla klasy drugiej i trzeciej gimnazjum obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Niektórzy członkowie koła chemicznego „Reakcja” w ramach projektu edukacyjnego przedstawili w dniu 19 czerwca „Chemiczne show”.

Reakcję pod zabawną nazwą „Ciuchcia” przedstawiła Marysia Zielińska. Jagoda Urbaniak zaciekawiła wszystkich „Wulkanem chemicznym”.  Natalia Szynka wyczarowała „Węże Faraona” a całości pokazów dopełnili: Weronika Nowak i Szymon Piasecki, którzy wyprodukowali „Pastę dla słonia”. Zapraszam do galerii zdjęć.

 

Dzień Europy, to dzień, który co roku z dumą obchodzimy w naszym gimnazjum. Tegoroczną inaugurację rozpoczęliśmy „Legendą o Europie” oraz obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat UE. Po części oficjalnej nastąpiła projekcja filmu „Za jakie grzechy, dobry Boże?” Lekka komedia pełna wielu zabawnych sytuacji, gdzie Twórcy filmu swobodnie podeszli do tematu uprzedzeń rasowych i religijnych. Całość imprezy zwieńczona została wspólnym grillowaniem, tańcem (Belgijka) oraz zdjęciami z foto – budki. Zapraszam do galerii zdjęć.

W środku słonecznej wiosny dla szkolnego kółka teatralnego powiało wiatrem i chłodem… A wszystko za sprawą spektaklu pt. „Królowa Śniegu”, którego uczniowie byli widzami w słoneczne, piątkowe przedpołudnie 3 czerwca 2017 roku. Członkowie szkolnego koła teatralnego wraz z opiekunami, Martą Dołęgą oraz Blanką Barczyńską , wybrali się do leszczyńskiego Teatru Miejskiego w ramach wycieczki integracyjnej. Spektakl był niezwykle plastyczny w przekazie, niesamowitym umiejętnościom aktorskim towarzyszyły efekty dźwiękowe oraz świetlne. Uczniowie byli pod dużym wrażeniem warsztatu i umiejętności profesjonalistów. Po spektaklu, na specjalną prośbę opiekuna koła teatralnego, udało się spotkać z aktorami na scenie. Uczniowie mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami teatralnymi oraz porozmawiać na temat technik improwizacyjnych, którymi urzekli ich aktorzy na scenie. Profesjonaliści przekazali uczniom mnóstwo pozytywnej energii a także byli pod dużym wrażeniem działalności grupy teatralnej oraz zapału młodych rozmówców. Koło teatralne otrzymało specjalne zaproszenie na warsztaty, z którego z pewnością skorzysta! Zapraszam do galerii.

ładowanie obrazka...

Na te warsztaty członkowie szkolnego koła teatralnego czekali kilka miesięcy! W poniedziałek 5 czerwca cała grupa teatralna wraz z opiekunem Martą Dołęgą na specjalne zaproszenie organizatorów wyruszyła do Teatru Animacji w Poznaniu, gdzie wzięła udział w teatralnych działaniach praktycznych oraz finale VIII Poznańskiego Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Teatrze. To, czego tam doświadczyli, przeszło ich nawet najśmielsze oczekiwania. Nasi uczniowie mieli możliwość rozwijania komunikacji interpersonalnej w kontakcie z innymi, szkolnymi grupami teatralnymi, uczyli się poznawania i określania emocji, świadomego operowania swoim ciałem, odgrywania ról i wzbogacenia indywidualnego warsztatu interpretacyjnego. Było miejsce zarówno na zmagania indywidualne, jak i całych grup. Spotkanie odbyło się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu, poznańskiego Teatru Wielkiego oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Po skończonych warsztatach udało się nam osobiście podziękować za zaproszenie organizatorom oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Jest nam niezmiernie miło, że wieść o naszym kole teatralnym dotarła aż do Poznania. Nawiązaliśmy współpracę, dzięki której już w przyszłym roku szkolnym będziemy uczestnikami IX edycji poznańskiego konkursu, którego główną nagrodą jest wymiana międzynarodowa dla całej grupy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

W dniach 7 – 9 maja klasy pierwsze pod opieką swoich wychowawców udały się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta. W programie wycieczki znalazły się takie atrakcje jak: zwiedzanie „perełek” pięknego Gdańska, rejs statkiem, pobyt na Westerplatte, spacer po Skwerze Kościuszki w Gdyni, zabawa w Centrum Nauki Experyment oraz pobyt w Aquaparku w Redzie, by stanąć oko w oko z rekinami. Nad prawidłowym przebiegiem wycieczki czuwała nasza pilotka p. Dominika. Nieustannie dzieliła się z nami swoją wiedzą, wskazywała lokalne atrakcje i przekazywała informacje dotyczące odwiedzanych miejsc. Całości tej pięknej przygody dopełniła piękna pogoda i dobre humory dzieci – widać w pełni zasłużyły na nagrodę! -:). Teraz już czas na wspomnienia. Zapraszam do galerii zdjęć.

W dniu 19 maja w godz. 10.00 – 14.00 na rynku w Gostyniu odbył się Powiatowy Przystanek PaT,  w którym uczestniczyli uczniowie kl. IIa Publicznego Gimnazjum w Poniecu wraz z opiekunami panią Blanką Barczyńską, panią Danutą Mikulską i panią Martą Mikulską – Kostrzewą.

Podczas imprezy uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w różnych warsztatach tj. tanecznych, wokalnych, wokalnych rapu, samoobrony oraz musztry.

W tym roku odbyło się również bicie rekordu Guinnessa przez młodzież powiatu gostyńskiego w ratownictwie (pierwsza pomoc przedmedyczna), w którym czynnie wzięli udział uczniowie klasy IIa Publicznego Gimnazjum w Poniecu.

 

 

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w konkursie na logo o tematyce: cyberzagrożenia, przemoc w rodzinie lub narkotyki i dopalacze.

Konkurs organizowany był przez Komendę Powiatowej Policji w Gostyniu, koordynatorami konkursu były p. Blanka Barczyńska i p. Danuta Mikulska.

W konkursie uczestniczyli uczniowie wszystkich szkół powiatu gostyńskiego.

Trzy prace naszych uczniów zostały nagrodzone podczas przedsięwzięcia profilaktycznego PaT – 19 maja na rynku gostyńskim, w którym uczestniczyła klasa IIa naszego gimnazjum.

W kategorii przemoc w rodzinie:

II miejsce zajęła Joanna Boguszyńska z kl. I a

III miejsce zajęła Monika Wujek z kl. I a

W kategorii cyberzagrożenia:

II miejsce zajął Nikodem Ratajczak z kl. II b

 

 

30 maja 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, pierwsze miejsce zajęła Joanna Janiak, drugie Martyna Urbaniak, trzecie Zuzanna Ratajczak – uczennice klasy II a. Gratulacje !!!